در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050
کتاب انگلیسی مجازی آنلاین

جستجو

کتابهاي انگليسي

نمونه سوال و کتابهای معلم جواب ورک بوک کانون زبان دانلود کتابهای فامیلی اند فرندز محل تبليغات شما محل تبليغات شما منابع آموزشی کتابهای اسپیک نو محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان بزرگسالان
کتابهای زبان نوجوانان
کتابهای زبان کودکان
منابع آزمونهای زبان
آموزش زبان انگلیسی
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت
آموزش آی تی
زبان آلمانی
ترفند

به مجازی آنلاین خوش آمدید

جواب کتاب انگلیسی کانون زبان
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : Telegram Channel : @Majazionline

بررسی تخصصی و دقیق عملکرد صفحه نمایش گلکسی S5

صفحه نمایش اس 5، زمانی که یک ماه پیش به بازار آمد، بحث‌های زیادی را ایجاد کرد. بحثی بین آنهایی که می‌گفتند این صفحه نمایش بهترین است و آنهایی که باور داشتند خوب است، اما می‌توانست بهتر باشد.
در این بررسی به عملکرد این صفحه نمایش پرداخته می‌شود و نشان می‌دهیم که این اسکرین در چه سطحی ظاهر شده است.
صفحه نمایش اس 5 دارای چند مود اسکرین است که در هر مود به تولید رنگها به طریق متفاوتی می‌پردازد. در این بررسی تمام این مودها با نرم‌افزارهای ویژه این کار بررسی شده‌اند و در آخر می‌بینید که در هیچ یک از این مودها رنگها طبیعی و دقیق نبوده‌اند.
تمام این بررسی روی روشنایی 200 نیت انجام شده است.

دمای رنگها

مود پیشفرض اس 5 مود استاندارد است و این مود دمای رنگی بسیار بالایی در حد 8100 K دارد. با وجود مقدار استاندارد6500 K، این یعنی که اس 5 در نمایش رنگها کمی به سمت رنگ آبی تمایل دارد، زیرا رنگ آبی تولید شده با صفحه نمایش شدت بیشتری از دیگر رنگهای اصلی مثل قرمز و سبز دارد. هندستهایی که مجهز به صفحه نمایش‌های IPS LCD هستد توانایی بیشتری در تولید رنگهای نزدیک به مقدار استاندارد دارند و معمولا دمای رنگی آنها در حد 7000 K است. اگر صفحه نمایش اس 5 را روی مود سینما بگذاریم، این هوشمند در دمای رنگی 7300 K تقریبا خوب عمل می‌کند با اینکه هنوز هم مقدار زیادی کمبود رنگ قرمز دیده می‌شود.
در چارت سیاه و سفید زیر خواهید دید که دمای رنگی اس 5 چقدر با حد استاندارد تفاوت دارد. در عکس پنجم میزان سیاه و سفیدی نکسوس 5 قرار گرفته شده است. از معیارهای صفحه نمایش  IPS LCD این هوشمند به عنوان مرجع استفاده شده است.

مود استاندارد

Grayscale

مود حرفه‌ای

Grayscale-cinema

مود سینما

Grayscale-professional

مود دینامیک

Grayscale-dynamic 4

نکسوس 5

Grayscale-Google-Nexus-5

Delta E

عنصر دیگر Delta E است که نشان دهنده میانگین مقدار “خطای رنگی” صفحه نمایش مورد نظر است. در این مورد هم می‌توان دید که جای بهتر شدن و پیشرفت برای صفحه نمایش اس 5 وجود داشته است. مقدار Delta E هر چه پایینتر باشد، یعنی دقت رنگها بیشتر است. مثلا Delta E زیر 2، نشان از خطای رنگی دارد که با چشم بشر قابل تشخیص نیست. در گلکسی اس 5 و در مود استاندارد این مقدار 5.08 (تست شده با سه رنگ اصلی آبی، قرمز و سبز و سه رنگ فرعی زرد، سرخابی و فیروزه‌ای) و 7.38 در میزان سیاهی و سفیدی (بسته به توازن بین سه رنگ اصلی) بود. این عددها همانطور که می‌بینید و در مقایسه با هندست‌هایی با صفحه IPS LCD مثل آیفون 5s و ام 8، بسیار بالا هستند. در تست Delta E دو رنگ سیا ه و سفید اس 5 که برابر با 7.38 بود، متوجه عدم توازن زیادی بین رنگهای اصلی شدیم و آبی از دو رنگ سبز و قرمز شدیدتر به نظر می‌آمد.
رفتن به مود سینما، اوضاع را کمی بهتر کرد و مقدار Delta E سیاه و سفید را به 5.86 رساند. زیرا از میزان ساتوره شدن رنگها در این مود کاسته شده و آنها به مرجع نزدیکتر شدند. البته هنوز رنگهای اصلی از شدت مورد دلخواه بیشتر بودند. شاید روی کاغذ اوضاع بهتر شده باشد، اما در واقعیت، عکسهای به نمایش گذاشته شده به سبزی می‌زدند و کدر بودند.
چارت‌های زیر برای نمایش دادن تفاوت بین مقادیر اندازه گیری شده و مقدار مرجع است و میزان طبیعی رنگها با آنچه باید باشند تفاوت دارد.

مود استاندارد

1

مود حرفه‌ای

2

مود سینما

3

مود دینامیک

4

نکسوس 5

5

در عکسهای زیر تولید رنگهای اس 5 با نکسوس 5 مقایسه شده‌اند. نکسوس 5 رنگهای دقیق‌تری تولید کرده و توازن رنگی بهتری دارد.
1.در تصویر زیر می‌بنید که اس 5 تمایل به تشدید رنگ سبز دارد. به همین دلیل هم است که ستونهای پل و سنگها بی دلیل سبز به نظر می‌آیند.

11
2.به پیاده روی بیش از حد آبی شده پشت سوژه نگاه کنید. پوست سوژه در نکسوس به دلیل مقدار کافی‌تر قرمز بسیار طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

22
3.به تفاوت رنگ شنها در نکسوس 5 و اس 5 توجه کنید.

33
4. در این تصویر دوباره شنها در اس 5 به سبزی می‌زنند و رنگها در نکسوس 5 گرمتر بوده و حس شن را بیشتر تداعی می‌کند.

44
5. ببینید که این ببر سفید در اس 5 چگونه به آبی و سبزی می‌زند و در نکسوس 5 رنگ سفید بهتر پرداخت شده است.

55

وسعت رنگها

اغلب می‌شنویم که مثلا فلان نمایشگر از محدوده رنگی بی نظیری برخوردار است، زیرا مقدار تقریبی 130٪  از محدوده sRGB را در بر می‌گرد. اگر چنین چیزی شنیدید با بی‌اعتنایی به آن به خود لطف کرده‌اید. همین ابتدا بگوییم اگر یک نمایشگر رنگهای بیشتری از آنچه در استاندارد sRGB وجود دارد به نمایش بگذارد به این معنی نیست که از توازن خوبی بین رنگها برخوردار است و همه چیز خوب به نظر می‌رسد. داشتن محدوده وسیعی از رنگها یعنی اینکه نمایشگر می‌تواند طیف وسیعتری از رنگها را به نمایش بگذارد، اما سیستم عامل‌ موبایلها از نظر رنگ، کالیبره نیستند و این یعنی صفحه نمایش تنها تعداد محدودی رنگ را می‌گیرد و رنگهای دیگری تولید می‌کند، زیرا هیچ نرم‌افزاری وجود ندارد که به آن بگوید چه رنگهایی را دقیقا به نمایش بگذارد و این بد است، زیرا رنگها در این نمایشگرها، آنطور که انتظار داریم به نمایش در نمی‌آیند. استاندارد sRGB، همانی است که در سرتاسر جهان و در اکثر رسانه‌ها، مثل اینترنت و سیتم عامل‌ها مثل اندروید استفاده می‌شود. این بدان معناست که عناصر رنگی برنامه‌ها و رابط کاربری تماما پیرو این استاندارد هستند. اگر نمایشگر شما قادر به خواندن درست این رنگها نباشد، پس آنها را متفاوت به نمایش می‌گذارد. در نمایشگر سوپر آمولد اس 5 هم چنین می‌شود، مثلا ممکن است، صفحه وبی باشد که عناصرش به رنگ آبی روشن باشند، احتمال اینکه این عناصر در اس 5 با شدت بیشتری دیده شوند و آبی آنها بیش از حد ساتوره شده باشد زیاد است و این همان علتی است که داشتن محدوده رنگی وسیع در یک اسمارتفون را بد می‌کند.
در تصاویر زیر می‌بینید که اس 5 در مودهای مختلف از نظر وسعت رنگها مورد بررسی قرار گرفته است. همانطور که می‌بینید در تمام مودها، نقاط (نشانگر داده‌های واقعی اندازه گیری شده هستند) بیرون از مثلث ‌های لایت شده هستند که نشانگر استاندارد sRGB است. این یعنی رنگها خیلی شدیدتر از حدی هستند که باید باشند. در حالت عادی و اگر صفحه نمایش به خوبی کالیبره شده باشد، نقطه‌ها بایستی باید دقیقا داخل مربع‌های خالی قرار بگیرند. در تصویر پنجم وسعت رنگهای نکسوس 5 را که دارای نمایشگر IPS LCD است که بخوبی کالیبره شده می‌بنید. در این شکل می‌بنید که نقطه‌ها بسیار نزدیکتر به مربع‌های داخل مثلث هستند و در مواردی دقیقا داخل مربع‌ها جای گرفته‌اند. تنها در مود سینما بود که اس 5 نزدیک به حالت استاندارد دیده شد، اما باز هم متاسفانه رنگ قرمز کمتر ساتوره شده و دو رنگ سبز و آبی شدید، از عکسها زندگی را گرفته بودند.

مود استاندارد

Gamut-1

مود حرفه‌ای

2

مود سینما

3

مود دینامیک

4

نکسوس 5

5

 
گاما

گاما، سطح روشنی را نشان می‌دهد. مثلا اگر بیشترین میزان روشنایی یک نمایشگر 100 نیت است و این نمایشگر در بیشترین میزان روشنایی خود تنظیم شده است، پس خاکستری 100٪ (که رنگ سفید است) باید با روشنایی 100 نیت نشان داده شود. خاکستری 10٪ (که خاکستری بسیار بسیار تیره است) باید با روشنایی 10 نیت به نمایش گذاشته شود. به طور معمول، گامای میانگین باید روی مقدار 2.2 باشد و گلکسی اس 5 در مود استاندارد با مقدار 2.25 خیلی نزدیک به مقدار استاندارد بوده است. البته هندستهای دیگری چون آیفون 5s به این مقدار نزدیکتر بوده‌اند، اما اس 5 در این مورد بسیار خوب عمل کرده است. این یعنی نمایشگر تلاش به نمایش بیش از حد و غیر طبیعی کنتراست نداشته است.

روشنایی

در این قسمت قرار است به اثبات ادعای کمپانی برای ارائه 698 نیت روشنایی بپردازیم. به طور کل در 99٪ موارد صفحه نمایش اس 5 از نظر روشنایی بسیار خوب عمل کرده است. با وجود آپشن Adapt display، اس 5 می‌تواند تا 440 نیت زمان سفید بودن کامل صفحه برود. این روش استاندارد برای تست روشنایی صفحه نمایش است. 440 نیت خوب است، اما فاصله زیادی تا 698 نیت دارد. اما چطور می‌توان به این مقدار روشنایی رسید؟
پاسخ اینجاست. خروجی روشنی صفحات آمولد بستگی به محتوایی که به نمایش می‌گذارند دارد. اگر تمام صفحه سفید باشد صفحه به 440 نیت می‌رسد، اما اگر تنها قسمتهایی به رنگ سیاه باشد، چون انرژی کمتری مصرف می‌شود پس آپشن Adapt display می‌تواند قدرت بیشتری را صرف بالا بردن روشنایی در قسمتهای روشن کند و میزان روشنایی را در آن قسمت‌ها به 500 نیت برساند. حالا اگر تنها یک قسمت خیلی کوچک روشن در صفحه داشته باشیم، می‌توانیم به 600 نیت روشنایی برسیم. اما خب در واقعیت چنین چیزی امکان پذیر نیست، پس می‌توان گفت در اکثر مواقع روشنایی شما همان 440 نیت است. در صفحات IPS LCD هم چنین است، بغیر از آیفون 5s که می‌تواند تا 580 نیت برسد و یکی از پیشروها است.

اندازه‌ها و کیفیت

6564
حرف آخر

هدف از این مقاله اثبات بد بودن نمایشگر اس 5 نبوده است. تنها به بررسی آن پرداخته شده و در واقع تلاش شده است که نشان داده شود این صفحه نمایش بهترین نیست. به طور کل اس 5 دارای صفحه نمایشی با رنگهای نه چندان دقیق و ناتوازن است.

منبع:گویاآی تی
گردآوري و تنظيم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
برچسب ها : گالکسی اس5-سامسونگ-موبایل-گوشی-صفحه نمایش ,

مطالب مرتبط

مشخصات گوشی سامسونگSamsung Galaxy S6 edge
12 چهره جدید از سامسونگ گلکسی S5 را در اینجا ببینید!
آموزش 5 مشکل اصلی در گوشی سامسونگ گلکسی S5
سه‌ویژگی هوشمند تازه‌واردشده در Galaxy S5(گلکسی s5)
مقايسه GALAXY S5 در برابر GALAXY S4
بررسی تخصصی سامسونگ گلکسی اس ۵(Galaxy S5 )
آموزش 10 ویژگی برتر گلکسی اس 5 که تا پیش از این نمی‌دانستید!
همه چیز درباره آی.او.اس 5 و تغییرات اصلی آن
بررسی تخصصی گلکسی S4
آیا میدانید بالاترین عمر باتری مربوط به کدام گوشی است؟
آموزش پنج امکان گالاکسی S4 که آیفون 5 را قدیمی نشان می‌دهد
بررسی Samsung Galaxy Player 4.2
آشنایی با10 ویژگی کاربردی در LG G2
بررسی Apple iPhone 5C
11 برتری Galaxy S4 سامسونگ در مقابل iPhone 5s
راهنمای خرید بین گلکسی S4 و آیفون 5S
کاور گوشی ال‌جی G2 به نام QuickWindow را بیشتر بشناسید!
کاملترین گزارش از رونمایی اپل از دو آی‌فون جدید 5S و 5C
همه چیز درباره آیفون 5C؛ با جذابیت های آیفون رنگارنگ اپل آشنا شوید
نگاهی به دوربین آیفون 5S؛ ۸ مگاپیکسل، با گشادگی لنز f/2.2 و فلش True Tone
مقایسه مشخصات: iPhone 5S دربرابر Galaxy S4, LG G2, HTC One, Moto X و اکسپریا Z1
نگاهي دقيق تر به Xperia Z1 سوني + تصاوير
همه چیز درباره گوشی Sony Xperia TX
مقایسه مشخصات فنی سه اسمارت فون Galaxy S4 ؛ LG G2 و Sony Xperia Z1
بررسی کامل تفاوت گالکسی s4 و آیفون ۵
افشای مشخصات کامل فنی لومیا ۱۰۲۰ نوکیا با دوربین ۴۱ مگاپیکسل
شارژر بی سیم برای گلکسی S4
مقایسه ی Galaxy S4 ،iPhone 5, Lumia 920 این بار برای کیفیت دوربین
آشنايي با ويندوز موبايل (Windows Mobile)
خواندنی هایی درباره لومیا 928 و نوکیا EOS
تاریخچه اولین تماس موبایلی
مقايسه تبلت گلكسي تب دو و آيپد اپل
چند نکته مهم برای مقابله با موبایل ویروسی
كارهايي كه نبايد با تلفن‌همراه انجام داد
چند نكته درباره انتخاب درست تلفن هوشمند
بررسی گوشی موبایل HTC One
اخطارهاي گوشي خود را بشناسيد
ویژگی های گوشی Galaxy Xcover 2 از سامسونگ
مشخصات گوشی موبایل اپل iPhone 5
معرفی گوشی Nokia 105، تلفنی که یک ماه شارژ دارد
» معرفی گوشی هوشمند X Phone؛ تلفن راز آلود موتورولا و آشکار شدن تاثیرات گوگل

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

کانال مجازی آنلاین

کانال تلگرام مجازی آنلاین

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

آمار سايت

کل مطالب : 7542
کل نظرات : 1420
افراد آنلاين : 38
تعداد اعضا : 9134
بازديد کل سايت : 27,743,698