در صورت داشتن سوال يا بروز مشکل در سايت با ما تماس بگيريد 09304293050

اسلايد شو

جستجو

تبليغات

محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما محل تبليغات شما

موضوعات

کتابهای زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
زبان آلمانی
آموزش آی تی
ترفند
دانلود نرم افزار
موبایل
بازی
فناوری - IT
فیلمهای آموزشی
انیمیشن-کارتون
همراه اول-ایرانسل
کتابخانه مجازی آنلاین
مقاطع تحصیلی
خدمات سایت

قالب وبلاگ

محل تبليغات شما اينجاست

محل تبليغات شما
کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

چگونه با آی پد رفتار کنیم؟

یکی از این فناوری‌ها که ذهن بسیاری از کاربران در سراسر دنیا و بویژه ایران را به خود مشغول کرده است، تلفن‌های همراه هوشمند و گجت‌هایی همچون تبلت‌ها هستند. در این میان نیز محصولات اپل در سراسر دنیا از اعتبار و محبوبیت بسیار بیشتری برخوردارند و انتظار کاربران نیز از این محصولات بیش از بقیه است.

به گزارش بولتن نیوز همان‌طور که می‌دانید تبلت‌های اپل با نام تجاری آی‌پد به کاربران عرضه می‌شوند. چنانچه جزو کاربران این محصول هستید و تاکنون با امکانات این دستگاه جذاب آشنا نشده‌اید با ادامه این مقاله همراه باشید چرا که قصد داریم تعدادی از مهم‌ترین نکات در رابطه با روش‌های استفاده از آی‌پد را برای شما شرح دهیم:

نرم‌افزارهای بیشتر روی میزکار

وقتی برای اولین بار آی‌پد خود را روشن می‌کنید، در میزکار به‌نمایش درآمده در قسمت زیرین صفحه اصلی آن چهار میانبر برای دسترسی به مرورگر وب، ایمیل، گالری تصاویر و موزیک را مشاهده می‌کنید. بسیاری از کاربران می‌دانند با کشیدن و رها کردن برنامه‌های موردنظرشان روی این میانبرها، میانبر جدید جایگزین میانبر قبلی می‌شود و به این ترتیب می‌توانند این چهار میانبر را به دلخواه خودشان تغییر دهند؛ اما آیا می‌دانید امکان افزودن حداکثر شش میانبر به میز کار صفحه اصلی وجود دارد؟ همچنین آیا می‌دانید شما می‌توانید میانبرهای موجود در میز کار را از چهار به سه، دو، یک و یا حتی صفر میانبر تغییر دهید؟

ـ برای افزودن نرم‌افزارهای دلخواه خود به میز کار باید ابتدا روی یکی از میانبرها فشار داده و چند لحظه در همان حال بمانید تا آیکون‌ها روی صفحه معلق شوند. در این مرحله می‌توانید هریک از نرم‌افزارهای موردنظر را کشیده و به قسمت خاکستری رنگ میز کار در قسمت پایین صفحه اصلی منتقل کنید. شما می‌توانید این عملیات را تا قرارگیری حداکثر شش آیکون روی میز کار ادامه دهید. در پایان نیز برای تایید تغییر باید کلید Home را فشار دهید تا آیکون‌ها در جای خود ثابت شوند.

ـ چنانچه قصد دارید میز کار را خلوت کنید باید یکی از آیکون‌های موجود را فشار داده و در همان حال نگه‌دارید. پس از معلق شدن آیکون‌ها می‌توانید میانبرهای موردنظرتان را از میزکار کشیده و میان فهرست نرم‌افزارهای صفحه اصلی رها کنید. با این کار میانبر مربوط از میز کار خارج شده و به فهرست برنامه‌ها اضافه می‌شود. در پایان نیز با فشار کلید Home تغییر را اعمال کنید.

توجه:این عملیات در میزکار آی‌فون نیز قابل اجراست، اما توجه داشته باشید میزکار آی‌فون حداکثر چهار میانبر را پشتیبانی می‌کند.


معجزه انگشتان شما

بسیاری از کاربران هنگام استفاده از تجهیرات لمسی همچون تبلت‌ها، فقط یک انگشت خود را روی صفحه قرار می‌دهند و این در حالی است که شما پنج انگشت دارید و محصولات اپل نیز برای پنج انگشت شما امکانات مختلفی را در خود جای داده‌اند! اگر دوست دارید این امکانات را تجربه کنید چهار یا پنج انگشت خود را روی صفحه قرار داده و یکی از حالت‌های زیر را انجام دهید:

نکته:پیش از اجرای این قابلیت به Settings مراجعه کرده و در بخش General از فعال بودن قابلیت Multitasking Gestures مطمئن شوید.

ـ پرش به برنامه‌های دیگر:دوست دارید بدون خروج از برنامه فعلی، برنامه دیگری را اجرا کنید؟ چهار یا پنج انگشت خود را روی صفحه قرار داده و صفحه را به سمت بالا بکشید! با انجام این کار صفحه کمی به بالا حرکت می‌کند و فهرستی از برنامه‌ها جهت انتخاب در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای بستن این صفحه می‌توانید با تکرار این عملیات، صفحه را به پایین بکشید تا نوار باز شده پنهان شود.

ـ حرکت میان برنامه‌ها:اگر به این روش چند برنامه را به‌طور همزمان اجرا کرده‌اید و اکنون می‌خواهید میان این برنامه‌ها حرکت کنید، می‌توانید از قابلیت کشیدن صفحه به سمت چپ و راست کمک بگیرید. برای انجام این کار مجدد چهار یا پنج انگشت خود را روی صفحه قرار داده و آن را به سمت چپ یا راست حرکت دهید. مشاهده می‌کنید برنامه‌ها یکی پس از دیگری جایگزین برنامه فعلی می‌شود و به این ترتیب می‌توانید میان برنامه‌های باز حرکت کنید.

ـ بازگشت به صفحه اصلی:بازگشت به صفحه‌اصلی براحتی و با فشار کلید Home امکان‌پذیر است؛ اما اگر می‌خواهید این کار را با انگشتان جادوگر خودتان به انجام برسانید باید چهار یا پنج انگشت خود را روی صفحه قرار داده و آنها را به سمت داخل جمع کنید. با این کار به صفحه اصلی آی‌پد منتقل خواهید شد.


قاب عکس دیجیتال

اگر آی‌پد را روی یک میز قرار دهید و صفحه‌نمایش آن نیز فقط تصویر موردنظر شما را به نمایش درآورد، به شباهت‌های آی‌پد با قاب عکس‌های دیجیتال پی خواهید برد. دوست دارید در مواقع نیاز آی‌پد خود را به یک قاب عکس دیجیتال حرفه‌ای تبدیل کنید؟

برای انجام این کار نیازمند فشار یک کلید کوچک هستید که در صفحه قفل آی‌پد، در گوشه پایین ـ سمت راست صفحه به‌نمایش درمی‌آید. با انجام این کار اسلایدشو زیبایی از آلبوم موردنظر شما به‌نمایش درمی‌آید و آی‌پد عملکردی همچون قاب عکس دیجیتال را در اختیار شما قرار می‌دهد!

توجه: اگر آیکون مربوط را روی صفحه قفل مشاهده نمی‌کنید به احتمال زیاد دلیل آن اختصاص رمز عبور برای ورود به آی‌پد است. برای رفع این مشکل باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

1ـ به Settings مراجعه کرده و در بخش General روی Passcode Lock فشار دهید.

2ـ پس از اختصاص رمزعبور موردنظر، Picture Frame را در حالت On قرار دهید. (توجه داشته باشید که با انجام این کار هر کاربری بدون در اختیار داشتن رمز ورود به دستگاه شما می‌تواند اسلایدشو را در آن فعال و عکس‌های آلبوم اختصاص یافته به این قابلیت را مشاهده کند)

3ـ برای اعمال تغییرات در بخش نمایش اسلایدهای قاب عکس دیجیتال نیز باید پس از مراجعه به بخش Settings، روی Photo Frame فشار داده و افکت حرکت تصاویر، مدت زمان نمایش آنها و آلبوم موردنظر را مشخص کنید.

4ـ برای خروج از حالت قاب عکس دیجیتال نیز باید پس از فشار روی صفحه‌نمایش و به‌نمایش درآمدن آیکون photo frame، آن را فشار دهید. با این کار دستگاه شما از حالت قاب عکس خارج شده و صفحه قفل به‌نمایش درمی‌آید.

کنترل‌پانل مخفی

دوست دارید صفحه‌نمایش را در حالت افقی یا عمودی قفل کنید؟ یا حتی می‌خواهید روشنایی صفحه را بدون مراجعه به بخش تنظیمات، دستکاری‌کنید؟ شما می‌توانید این کارها را همراه بسیاری از کارهای دیگر بدون مراجعه به بخش تنظیمات و از هر بخشی که تمایل داشته باشید به‌انجام برسانید. فقط باید بدانید کجا را فشار دهید و چه زمانی صفحه را جارو کنید!

برای دسترسی به این منو باید دوبار کلید Home را فشار دهید و به‌محض به‌نمایش درآمدن نوار multitasking روی صفحه، آن را به سمت راست جارو کنید. با این کار منویی شبیه به تنظیمات پخش موزیک برای شما به‌نمایش درخواهد آمد که گزینه‌های مختلفی در آن قابل دسترس است.

ـ اولین آیکون از سمت چپ یک فلش را نشان می‌دهد که به دور خودش چرخیده است. با فشار این آیکون، صفحه در هر وضعی که باشد، قفل می‌شود. به‌عبارت دیگر چنانچه صفحه دستگاه شما در شرایط نمایش به‌صورت عمودی باشد در حالت عمودی قفل می‌شود و بالعکس. (این قابلیت هنگام مطالعه کتاب یا پخش فیلم کاربرد دارد)

ـ گزینه دوم، نوار تعیین میزان روشنایی صفحه‌نمایش است. با کشیدن این نوار به سمت چپ یا راست می‌توانید صفحه را روشن‌تر و تاریک‌تر کنید.

ـ گزینه‌های بعدی برای مدیریت پخش موزیک هستند. اگر همزمان با اجرای کارهای خود به موزیک گوش می‌دهید و می‌خواهید کنترل پخش موزیک را در اختیار بگیرید، می‌توانید از هر برنامه‌ای با دسترسی به این منو، تغییر موردنظر خود را روی عملیات پخش اعمال کنید.

ـ نوار کنترل شدت صدا نیز برای اعمال تغییر در میزان بلندی صدای آی‌پد شماست و گزینه آخر که در بسیاری از موارد میانبری از نرم‌افزار موزیک است، دسترسی به این نرم‌افزار را در اختیار شما قرار می‌دهد.

گردآوری وتنظیم: www.majazionline.ir

کانال مجازي آنلاين را دنبال کنيد : telegram.me/majazionline

اين مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذاريد
697 سه شنبه 22 مرداد 1392 majazionline نظرات () موضوع(آموزش اپل)

مطالب مرتبط

آموزش جابجا کردن عکس و فیلم در گوشی آیفون
آموزش تصویری مخفی کردن عکسها در گوشی آیفون
آموزش نحوه تشخیص آیفون refurbished از آیفون آکبند
آموزش جالب برای برقراری تماس در آیفون
آموزش تصویری فیلم برداری از صفحه گوشی آیفون
آموزش تبدیل گوشی اندرویدی خود به آی‌فون
آموزش ساخت اپل آی دی رایگان (Apple ID) از طریق سایت اپفورال
آموزش تصویری پرینت گرفتن از عکس‌های موجود در آیفون به صورت بی‌سیم!
آموزش نکاتی که هر کاربر اپل باید بداند
آموزش اسکرین شات گرفتن دراپل واچ
آموزش25ترفند مهم در گوشی های آیفون
آموزش فعال کردن حالت سیاه و سفید را در iPhone و iPad
آموزش تصویری جلوگیری از اصلاح خودکار مطالب در گوشیهای اپل
آموزش سفارشی کردن صفحه نمایش گوشی آیفون
ترفندهای جدید گوشی های آیفون
آموزش برطرف کردن مشکل Wi-Fi در iOS 8
آموزش چاپ تصاویر و متن از آیفون و آیپد
آموزش اجرای بازی‌های iOS در تلویزیون
آموزش ردیابی گوشی آیفون به صورت آنلاین با Find my iPhone
آموزش نشان ندادن پیامک‌ها در صفحه قفل آی‌فون
آموزش بازگرداندن پیامک‌های پاک شده در آیفون‌
امنیت کدام بیشتر است اندروید یا iOS؟!
آموزش تصویری چگونه کیبورد iOS را به اندروید بیاوریم؟
آموزش 8 ویژگی مخفی در iOS8
آموزش تصویری چگونه صفحه کلید ios 8 را تغییر دهیم؟
آموزش تصویری چگونه آیفون خاموش شده را تعمیر کنیم
20 آموزش تصویری آیفون برای کاربران مبتدی آیفون و اپل ios
آموزش تصویری دانلود نرم‌افزار از اپ استور برای iOS
آموزش چگونه اسمارت فون خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟ (اندروید، ios، ویندوز فون)
آموزش تهیه بکاپ و ریستور بکاپ از دستگاه iOS با استفاده از iTunes 11
آموزش هشت قابلیت‌ جدید IOS 8 اپل
آموزش چگونه از فلش آیفون به‌عنوان چراغ نوتیفیکشن استفاده کنیم؟
آموزش چگونه مانع از رفتن مستقیم تماس‌های آیفون به پیامگیر صوتی شویم
آموزش تصویری چگونه تصاویر آیفون را با دیگر گجت‌ها به اشتراک بگذاریم
آموزش راهنمایی برای خرید و فروش iPhone های دست دوم
آموزش بازیابی رمز فراموش شده آیفون
آموزش غیرفعال کردن عملکرد 5 انگشتی در iPad
آموزش بستن همزمان کلیه تب‌ها در مرورگر سافاری
آموزش چگونه بیشترین فضای آیفونم را داشته باشم؟
آموزش ترفند های جالب و کار آمد در آیفون
آموزش چند گام ساده که ممکن است موجب شود آیفون، جان شمارا نجات بدهد
آموزش انتقال آسان تصاویر از iPhone به کامپیوتر در ویندوز 8
آموزش تصویری چگونه "آیفون" خود را بروزرسانی کنیم؟
آموزش چگونه تاچ آیدی برای خرید از اپ استور و آیتونز را غیر فعال کنیم؟
آموزش برطرف کردن مشکل اکتیو کردن گوشی اپل بدون داشتن اطلاعات(Apple ID)
آموزش برطرف کردن مشکل activation required و نیاز به اکتیو شدن در ios 7
آموزش تصویری ساخت Apple ID برای کاربران ایرانی
آموزش راه اندازی AirPlay در اپل
آموزش برطرف کردن اررور “failed to fetch” در سایدیا با حذف منبع UltraSn0w
آموزش ساخت کارت اعتباری Apple ID

صفحات سايت

تعداد صفحات : [Blog_Page_Count]
[Blog_Page]

آخرين مطالب ارسالي

-براي پاسخ سريع لطفا با شماره 09304293050 تماس بگيريد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
قوانين بخش نظرات
1 - نظرات اسپم و تبليغاتي تاييد نخواهد شد.
2 - فقط نظراتي که جنبه عمومي داشته باشند تاييد و منتشر مي شوند.
3 - نظرات فينگليش تاييد نخواهند شد.
4 - هرگونه درخواست و يا حل مشکلات فقط در انجمن امکان پذير است.
5 - لطفا انتقادات و پيشنهادات و همچنين درخواست هاي خود را از بخش هاي تماس با ما و درخواستي ها ارسال نماييد.

تبليغات

محل تبليغات شما

مجوزهاي سايت

logo-samandehi

اطلاعات کاربري

نام کاربری :
رمز عبور :

مطالب پربازديد

مطالب تصادفي

مجازي آنلاين در شبکه هاي اجتماعي

contact
Telegram : @majazionline
contact
Whatsapp ID : 09304293050
contact
Instagram ID : majazionline
contact
Cloob ID : majazionline
contact
Aparat ID : majazionline
contact
Lenzor ID : majazionline
contact
Facebook ID : majazionline
contact
Google+ ID : +MajazionlineIr
contact
Twitter ID : majazionline

آمار سايت

کل مطالب : 7464
کل نظرات : 1322
افراد آنلاين : 32
تعداد اعضا : 8256
بازديد کل سايت : 21,178,929

چت باکس

[My_Chat_Box]

خرید کتاب آمازون